Meeting - 7/1 Meeting

Wed Jul 01 2020 17:00:00 - Wed Jul 01 2020 18:00:00 at WebEx

4th General Body Meeting

Attendees

Clayton Trette

Behavioral Neuroscience

Class of 2016

Logan Lindsay

Computer Engineering

Class of 2021

Co-ops: London Computer Systems, Siemens PLM Software

Addison Gepfert

Biomedical Engineering

Class of 2021

Co-ops: Zimmer Biomet, AtriCure

Evie Armitage

Electrical Engineering

Class of 2021

Co-ops: GE Aviation, Schneider Electric, The Modal Shop

Matthew Demangeont

Chemical Engineering

Class of 2023

Co-ops: Swagelok

Jash Gada

Computer Science

Class of 2023

Co-ops: Summer Protege Research, Xtek Inc

Hannah Weiss

Mechanical Engineering

Class of 2022

Co-ops: Cooper Tire and Rubber Company, Honda

Liz Tremblay

Computer Science

Class of 2023

Co-ops: 84.51

Nick Elmore

Civil Engineering

Class of 2022

Co-ops: Lubrizol, Hensel Phelps Construction

Amy Perry

Biomedical Engineering

Class of 2022

Co-ops: Zimmer Biomet, Ethicon Endo-Surgery

Stephen Comarata

Computer Engineering

Class of 2021

Co-ops: Siemens PLM Software

Athan Abuyuan

Aerospace Engineering

Class of 2021

Co-ops: TECT Power

Grace Owens

Computer Science

Class of 2023

Co-ops: Northrop Grumman

Michelle Silverwood

Civil Engineering

Class of 2022

Co-ops: Messer Construction

Jay Wilson

Mechanical Engineering

Class of 2023

Ellie Glover

Biomedical Engineering

Class of 2022

Co-ops: Cook Medical; Ethicon - Johnson&Johnson

Anju Arulmani

Chemical Engineering

Class of 2022

Co-ops: Lubrizol

Kaeley Fagan

Chemical Engineering

Class of 2022

Co-ops: SABIC

Raphael Hicks

Chemical Engineering

Class of 2023

Co-ops: Thermo Fisher Scientific

Jackson Dinga

Aerospace Engineering

Class of 2023

Co-ops: TECT Power

Maggie Breitenstein

Mechanical Engineering Technology

Class of 2023

Co-ops: Hixson

Taylor Nieding

Chemical Engineering

Class of 2024

Kate Harty

Biomedical Engineering

Class of 2024

Bradley O’Connor

Aerospace Engineering

Class of 2023

Co-ops: Altec Industries

Gretchen Spears

Mechanical Engineering

Class of 2024

Co-ops: McCarthy Construction

Anna Lanzillotta

Electrical Engineering

Class of 2022

Co-ops: NASA, UC Utilities

Trey Rottinghaus

Mechanical Engineering

Class of 2023

Co-ops: Siemens Digital Industries Pre-Sales

Thomas Klein

Computer Engineering

Class of 2022

Co-ops: FIS (Fidelity National Information Services)

Aaron Plvan

Electrical Engineering Tech

Class of 2023

Co-ops: GE Aviation (Auburn, Alabama)

Nabil Djafi

Environmental Engineer

Class of 2023

Co-ops: RBI greenhouse

Gabby Dashiell

Architectural Engineering

Class of 2023

Co-ops: FRCH Nelson

Ahsan Subzwari

Aerospace Engineering

Class of 2023

Co-ops: Radiance Technologies, Gulfstream Aerospace

Emily Rowley

Aerospace Engineering

Class of 2023

Co-ops: StandardAero